Польський досвід КП “Дрогобичводоканал” “пересаджуватиме” на український грунт

Протягом минулого тижня четверо спеціалістів Дрогобицького водоканалу, директор з виробництва Олег Денека, начальник служби збуту Роман Яджак, начальник дільниці пошуково-запобіжних робіт Роман Щурик та провідний інженер виробничо-технічної служби Андрій Дяків, ознайомлювалися з виробничою діяльністю Краківського водоканалу, зокрема у напрямках збуту і реалізації послуг, реконструкції водопровідних мереж, інвентаризації (оцифрування) мереж.
Щодо обліку послуги з водопостачання, ділиться побаченим начальник служби збуту Роман Яджак, то польські водоканали у великому виграші, бо засоби обліку у споживачів високого класу точності. Тому тамтешні підприємства не мають проблем із втратами води на етапі обліку послуги, відповідно більший дохід дає змогу акумулювати кошти на ремонт та заміну комунікацій.

Начальник дільниці пошуково-запобіжних робіт Роман Щурик мав змогу побачити, як відбувається санація водопроводу сучасним методом введення спеціального полімерного рукава всередину труби. Під тиском повітря рукав надувають  і він приклеюється до стінок пошкодженого водопроводу. Цей метод сучасний та ефективний, однак впровадження його у нашу діяльність наразі неможливе, через його дороговизну.
Також цікавим для КП “Дрогобичводоканал” є досвід польських колег щодо оцифрування мереж. Адже дрогобицьке підприємство ставить за мету створити електронну базу водопроводів міста. Створенню електронної карти краківські спеціалісти присвятили 16 років. У напрямку інвентаризації мереж КП “Дрогобичводоканал” уже має свої починнання. Зокрема, створена електронна карта великих магістральних мереж Дрогобича. Зі слів провідного інженера виробничо-технічної служби Андрія Дяківа, подальші кроки, а саме відтворення у цифровому форматі вуличних водопроводів, можливі після того, як у Дрогобичі буде створена єдина карта усіх підземних комунікацій. Відтак водоканал розробить гідравлічну модель водопостачання. Наявність такої цифрової моделі сьогодні дає змогу польським партнерам оптимізовувати схему водопостачання.
У Дрогобицькому водоканалі уже з цього тижня втілюють запозичену практику. Після проведення ремонту чи заміни трубопроводу, цю ділянку мережі інженери відображають графічно з подальшим оцифруванням, що сприятиме наближенню до ключової мети – створення електронної карти водопроводів міста.