Дрогобицький водоканал шляхом онлайн навчання запозичував досвід у Краківського

Сьогодні, 14 травня, відбулося офіційне завершення онлайн навчання працівників КП «Дрогобичводоканал», організованих  Краківським водоканалом. Навчання тривало три місяці.

Голова правління Краківського водоканалу Пйотр Зєнтара висловив радість з приводу того, що вдалося організувати навчання у такому форматі. Також зазначив, що продовженням  теоретичного курсу має стати практичне навчання дрогобицьких фахівців у Краківському водоканалі. «Ми із задоволенням поділимося з вами досвідом, який колись здобули. Він важливий для того, щоб іти до європейських стандартів», – підсумував пан Пйотр.

Міський голова Тарас Кучма подякував Пйотру Зєнтарі за реалізований проект, який відкрив ще один шлях співпраці між двома водоканалами. Також принагідно в черговий раз подякував громаді Кракова за підтримку Дрогобича і України загалом у час російської агресії.

Директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка відзначив, що навчання – це  важлива рушійна сила, яка веде до якісних змін. Це буде перший приклад, коли працівники водоканалу у підсумку навчання отримають сертифікати європейського зразка.

 Начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала подякував очільнику Краківського підприємства Пйотру Зєнтарі за добру волю щодо навчання, директору з виробництва Тадеушу Жабі за організацію лекцій, працівнику польського підприємства Юрію Шевчуку за вмілий переклад.

«Ми дякуємо за інвестований час,зусилля та досвід. Отримані знання дадуть добрі плоди. Вони спонукають нас як підприємство до професійного росту та вдосконалення. Краківський водоканал – взірець водоканалу 21-го сторіччя. Він використовує у виробництві передові технології, що забезпечує високу ефективність роботи, якісне надання послуг. Але всьому цьому передує належне фінансово-економічне підґрунтя та чітка законодавча база їхньої держави. Ці два чинники – дуже важливі у досягненні успіху. І це саме те, що сьогодні потрібно нам, щоб ступити на шлях змін, якого нагально потребує водопровідна галузь України », – сказав Роман Шагала.

Пйотр Зєнтара, Тадеуш Жаба і представник Краківського політехнічного університету Станіслав Рибіцкий, який також брав участь у навчаннях, були одноголосні у сподіваннях, що воєнне лихоліття в  Україні нарешті закінчиться і відтак буде можливість ще більше активізувати  співпрацю між водоканалами.

Протягом трьох місяців для працівників КП “Дрогобичводоканал”було проведено 19 навчань, під час яких слухачі отримали широке уявлення про роботу  Краківському водоканалу.

  Лектори ознайомили із  сучасними системами збору та передачі даних обліку споживання послуг, організацією SCADA систем, інструментами для діагностики мережі водопостачання, гідравлічною моделлю водопровідної мережі,  післяаварійними відновленнями, експлуатацією каналізаційних систем, технологією очистки стоків, можливостями вироблення енергії та тепла на об’єктах водоканалу. Працівники КП «Дрогобичводоканал» поділилися враженнями від навчань.

Олег ДЕНЕКА, директор з виробництва

На основі проведеного навчання ми побачили приклад успішного розвитку водопровідно-каналізаційного господарства. Вразив технологічний рівень роботи очисних споруд у Плашеві і Куяві. За добу у результаті спалювання 64-ох т осушеного осаду отримують 26,5 т попелу та 4 т газового конденсату. Крім того, під час спалювання Краківський водоканал отримує електроенергію. Її використовують для забезпечення роботи очисних споруд.

Таким чином Краківський водоканал вирішує проблему складування сирого осаду, який утворюється в результаті очистки стоків. Ця проблема наявна у нас. Адже мулові стави, де КП «Дрогобичводоканал» складує сирий осад, переповнені. Тому це дуже перспективний приклад для нашого підприємства. За наявності фінансування подібний проект можна реалізувати.

Василь ГОЛОВКО, головний інженер

Застосування сучасних технологій щодо регулювання потоків води, впровадження геоінформаційних систем, диспетчеризація та автоматизація – це вектори нашого руху і їх нам продемонстрували фахівці Краківського водоканалу, за що ми щиро вдячні. Розуміємо, що це робота не одного дня і потребує професійності, часу та величезних капіталовкладень.

Андрій ПАЛАМАРЧУК, начальник служби автоматизованих систем керування на виробництві:

Надзвичайно повчальні лекції, які вказують, у якому напрямку розвиватися нашому підприємству, а саме щодо автоматизації об’єктів господарювання.

Богдан Єдліцький, начальник очисних спорудРівень очистки стічних вод у Краківському водоканалі досить високий. Нам є куди рухатися. Але дорогу долає той, хто йде. Все залежить від наявності фінансування та бажання. Дякуємо команді Краківського водоканалу за це корисне навчання.

Андрій ДЯКІВ, провідний інженер виробничо-технічного відділу

На прикладі Краківського водоканалу побачили ефективність застосування сучасного програмного забезпечення (геоінформаційних систем, гідравлічного моделювання) для інвентаризації водопровідних і каналізаційних мереж, оптимізації їх роботи. А в поєднанні з вимірювальним обладнанням (витратомірами, сенсорами тиску і шуму) це дає змогу вчасно виявляти і ліквідовувати приховані витоки води на водопровідних мережах, забезпечуючи якісне надання послуг.

Оксана РОЗКВАС, заступник начальника служби збуту

Робота із споживачами у Краківському водоканалі – на зовсім іншому рівні. Оскільки моніторинг водоспоживання відбувається в реальному часі, це дає змогу виявити будь-яку недобросовісність споживачів та оперативно відреагувати на це. Таким чином там мінімізовані збитки підприємства, завдані нечесним споживанням. Дуже цікавий досвід , коли сміття використовують як біопаливо для вироблення електроенергії.

Леся КАЧОР, начальник атестованої лабораторії підприємства

  • Краківський водоканал має систему SCADA, яка дає можливість у реальному часі фіксувати приховані пориви в мережі, а також оперативно припиняти у цьому місці подачу забрудненої води споживачам, бо у них є декілька джерел водопостачання. Лабораторія Краківського водоканалу облаштована дорогим надсучасними приладами. Тому це  підприємство у практиці щодо дослідження якості води є одним з передових у Європі.  

Наталя КУЗНЯК, інженер-лаборант атестованої лабораторії

  • Найбільше мене вразила якість води, якої досягають наші колеги у Польщі. Краківському водоканалу вдається поверхневу воду довести до норм європейських та світових стандартів. Якщо порівнювати, то наша підземна вода не потребує такої технологічної очистки. Проблема лише у наших старих комунікаціях, що негативно впливають на якість води.

Роман МИКИТЧИН, інженер служби збуту

Краківський водоканал використовує передові технології із зняття показників води, а саме там усі лічильники обладнані радіонакладками, через які покази передаються на спеціальний термінал  зчитувача. Ми в цьому напрямку лише початківці. Сьогодні у нас облаштовано 300 таких лічильників.

Микола КОНОПКО, майстер служби пошуково-запобіжних робіт

Ми успішно запозичили досвід з пошуку прихованих витоків води. Сьогодні маємо професійні прилади і свої напрацювання у цій сфері.  Дякуємо колегам з Краківського водоканалу за цьогорічні навчання, які дали змогу ознайомитися з досвідом роботи кожного підрозділу, що в сукупності складає успішну роботу цілого підприємства, яке визнане одним з найкращих у Європі.