КП «Дрогобичводоканал» є комунальним по формі власності і належить територіальній громаді міста Дрогобич. Майно підприємства є комунальною власністю і передано йому на праві господарського відання. Підприємство несе відповідальність по своїх зобов’язаннях в межах закріпленого за ним майна згідно з чинним законодавством.За погодженням із органами виконавчої влади підприємство планує свою діяльність, визначає стратегію і основні напрямки згідно з місцевими програмами розвитку та з галузевими науково-технічними прогнозами і пріоритетами.
КП “Дрогобичводоканал” самостійно здійснює господарсько-оперативну діяльність з управління технологічними процесами та матеріально-технічним забезпеченням, визначає кадрову політику. Підприємство самостійно формує обсяги реалізації послуг водопостачання та водовідведення, вартість послуг, розраховує декілька варіантів тарифів і визначає оптимальний, і подає їх на розгляд та затвердження до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг , що здійснює контроль за економічними та технічними показниками діяльності КП “Дрогобичводоканал”, ефективністю використання майна і прибутку підприємства.
До підприємства входять дільниці:
Диспетчерська, Очисні споруди, Лабораторія очисних споруд , Насосна станція «Уріж», Насосна станція «Гірне», Дільниця водопроводу, Лабораторія водопроводу, Відділ реалізації, Автогосподарство, Електроцех.
Чисельність персоналу – 350 осіб.
Джерелом централізованого водопостачання є підземні води річок Стрий і Бистриця.
Водозабір «Уріж» – знаходиться в районі ріки Бистриця, розташований за 22 кілометри від Дрогобича, збудований у 1930 році. Продуктивність водозабору 25 тис. метрів кубічних на добу.
Водозабір «Гірне» – знаходиться в районі річки Стрий за 24 кілометри від міста Дрогобич, збудований у 1973 році. Продуктивність водозабору «Гірне» значно більша і становить 73 тисячі метрів кубічних на добу.
Вода від водозабору «Уріж» по двох водогонах подається до розподільної мережі м. Дрогобича, а від водозабору «Гірне» до напірних резервуарів а звідти по водогонах надходить до розподільних мереж міст Дрогобича, Стебника, Трускавця.
Технологічний процес роботи підприємства забезпечується:
ВОДОПОСТАЧАННЯ
- І підйом – 59 свердловин продуктивністю від 30 до 250 метрів кубічних в годину
- ІІ підйом – дві насосні станції та 10 насосних агрегатів продуктивністю 600-2000 метрів кубічних в годину
- ІІІ підйом – 38 насосних станцій та 80 насосних агрегатів продуктивністю від 4 до 300 метрів кубічних в годину
Резервуари запасу води – 9 штук загальним об’ємом 30 тис. метрів кубічних
Мережі – Загальна довжина трубопроводів в системі 230 кілометрів.
Контроль за якістю води – атестована лабораторія водопроводу.
ВОДОВІДВЕДЕННЯ
106 км колекторів діаметром від 100 мм до 2000 мм
5 міських каналізаційних станцій – 20 насосних агрегатів продуктивністю від 250 до 1000 метрів кубічних на годину
Районні каналізаційні очині споруди продуктивністю 100 тисяч метрів кубічних на добу
Комплекс споруд, а саме: решітки, пісколовки, первинні відстійники,
аеротенки, мулові стави, 5 насосних станцій з 14-ма
насосами, повітродувка з 3-ма повітронагнітачами
Контроль за очисткою стоків – атестована лабораторія очисних споруд
СИЛОВЕ ОБЛАДНАННЯ
кабельні лінії – 70 км
повітряні лінії електропередач – 10 км
трансформаторні підстанції – 40 шт.
Подача води споживачам забезпечується цілодобово.
Кількість житлових будинків, обладнаних засобами обліку води 31834 шт, підприємств та інших установ 1615 шт.
Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» надає послуги з централізованого водопостачання містам Дрогобичу, Стебнику, Трускавцю та 15 селам Дрогобицького і Стрийського районів.
КП «Дрогобичводоканал» приймає і проводить очищення стічних вод від населення, промисловості, державних та комерційних підприємств, сусідніх міст Борислава та Трускавця тачастини дощових стоків.
Примітка
Для оновлення всього застарілого технологічного обладнання підприємства для зменшення споживання електроенергії, а також для заміни аварійних водогонів КП «Дрогобичводоканал» отримав від Світового банку кредит на 16 років у сумі 3,1 млн доларів США. Фактично, кошти надійшли від Міністерства фінансів України, яке, своєю чергою, має домовленість зі Світовим банком. Окрім Дрогобича, у проекті беруть участь 13 водоканалів України. Угода між «Дрогобичводоканалом» та Міністерством з питань житлово-комунального господарства України укладена наприкінці 2009 року.