Підприємство сьогодні

КП «Дрогобичводоканал» є комунальним по формі власності і належить територіальній громаді міста Дрогобич. Майно підприємства є комунальною власністю і передано йому на праві господарського відання. Підприємство несе відповідальність по своїх зобов’язаннях в межах закріпленого за ним майна згідно з чинним законодавством.За погодженням із органами виконавчої влади підприємство планує свою діяльність, визначає стратегію і основні напрямки згідно з місцевими програмами розвитку та з галузевими науково-технічними прогнозами і пріоритетами.

КП “Дрогобичводоканал” самостійно здійснює господарсько-оперативну діяльність з управління технологічними процесами та матеріально-технічним забезпеченням, визначає кадрову політику. Підприємство самостійно формує обсяги реалізації послуг водопостачання та водовідведення, вартість послуг, розраховує декілька варіантів тарифів і визначає оптимальний, і подає їх на розгляд та затвердження до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг , що здійснює контроль за економічними та технічними показниками діяльності КП “Дрогобичводоканал”, ефективністю використання майна і прибутку підприємства.

До підприємства входять  дільниці:

Диспетчерська, Очисні споруди, Лабораторія очисних споруд , Насосна станція «Уріж», Насосна станція «Гірне», Дільниця водопроводу, Лабораторія водопроводу, Відділ реалізації, Автогосподарство, Електроцех.

Чисельність персоналу – 350 осіб.

Джерелом централізованого водопостачання є підземні води річок Стрий і Бистриця.

Водозабір «Уріж»  знаходиться в районі ріки Бистриця, розташований за 22 кілометри від Дрогобича, збудований у 1930 році. Продуктивність водозабору 25 тис. метрів кубічних на добу.

Уріж Насосна 1Люди з планом

 

Водозабір «Гірне» – знаходиться в районі річки Стрий за 24 кілометри від міста Дрогобич, збудований у 1973 році. Продуктивність водозабору «Гірне» значно більша і становить 73 тисячі метрів кубічних на добу.

Вода від водозабору «Уріж» по двох водогонах подається до розподільної мережі м. Дрогобича, а від водозабору «Гірне» до напірних резервуарів а звідти по водогонах  надходить до розподільних мереж міст Дрогобича, Стебника, Трускавця.

Великі щитки і чоловік Електрощиток і чоловік Насоси крупно

Технологічний процес роботи підприємства забезпечується:

ВОДОПОСТАЧАННЯ

  • І підйом – 59 свердловин продуктивністю від 30 до 250 метрів кубічних в годину
  • ІІ підйом – дві насосні станції та 10 насосних агрегатів продуктивністю 600-2000 метрів кубічних в годину
  • ІІІ підйом – 38 насосних станцій та 80 насосних агрегатів продуктивністю від 4 до 300 метрів кубічних в годину

Резервуари запасу води – 9 штук загальним об’ємом 30 тис. метрів кубічних

Мережі – Загальна довжина трубопроводів в системі 230 кілометрів.

Контроль за якістю води – атестована лабораторія водопроводу.

ВОДОВІДВЕДЕННЯ

106 км колекторів діаметром від 100 мм до 2000 мм

5 міських каналізаційних станцій – 20 насосних агрегатів продуктивністю від 250 до 1000 метрів кубічних на годину

Районні каналізаційні очині споруди продуктивністю 100 тисяч метрів кубічних на добу

Комплекс споруд, а саме: решітки, пісколовки, первинні відстійники,

                                                       аеротенки, мулові стави, 5 насосних станцій з 14-ма

                                                        насосами, повітродувка з 3-ма повітронагнітачами

Контроль за очисткою стоків – атестована лабораторія очисних споруд

СИЛОВЕ ОБЛАДНАННЯ

кабельні лінії –  70 км

повітряні лінії електропередач – 10 км

трансформаторні підстанції – 40 шт.

Подача води споживачам забезпечується цілодобово.

Кількість житлових будинків, обладнаних засобами обліку води 31834 шт, підприємств та інших установ 1615 шт.

Комунальне підприємство «Дрогобичводоканал» надає послуги з централізованого водопостачання містам Дрогобичу, Стебнику, Трускавцю та 15 селам Дрогобицького і Стрийського районів.

КП «Дрогобичводоканал» приймає і проводить очищення стічних вод від населення, промисловості, державних та комерційних підприємств, сусідніх міст Борислава та Трускавця тачастини дощових стоків.

Щиток насос і чоловік

Щитки на вулиці

Примітка

Для оновлення всього застарілого технологічного обладнання підприємства для зменшення споживання електроенергії, а також для заміни аварійних водогонів КП «Дрогобичводоканал» отримав від Світового банку кредит на 16 років у сумі 3,1 млн доларів США. Фактично, кошти надійшли від Міністерства фінансів України, яке, своєю чергою, має домовленість зі Світовим банком. Окрім Дрогобича, у проекті беруть участь 13 водоканалів України. Угода між «Дрогобичводоканалом» та Міністерством з питань житлово-комунального господарства України укладена наприкінці 2009 року.