Повірка, встановлення, пломбування лічильників

Повірка

За чий рахунок здійснюється періодична повірка квартирних приладів обліку води?

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг виконала перерахунок вартості тарифів та вилучила з них витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку.

Відтак з грудня 2017 повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюватиметься за кошти абонентів.

Як здійснюється нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного проведення повірки квартирних лічильників?

У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься на підставі показників загальнобудинкового лічильника, а в разі його відсутності – згідно з нормами водоспоживання.

Як здійснюється нарахування у період тимчасової відсутності лічильника (під час проходження лічильником повірки)?

Повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні 12 місяців.
У разі несправності лічильника, що не підлягає усуненню, плата за послуги з моменту її виявлення вноситься згідно з нормативами (нормами) споживання.

Де провидиться метрологічна повірка?

Метрологічна повірка лічильників води проводиться Дрогобицька філія ДП “Львівстандартметрологія” за адресою: м. Дрогобич, вул. Б.Лепкого, 10.

Встановлення

Для встановлення лічильника абоненту необхідно звернутись у виробничо-технічний відділ  ВТВ (див. Графік прийому) для написання відповідної заяви встановленого зразка  (див. Заява 1).

Вартість послуги прийому в експлуатацію (пломбування лічильника холодної води):

  • перше пломбування лічильників холодної води – 130 грн (1 лічильник), 132 грн (2 лічильники).

 

Заява 1

  1. ПОГОДЖЕНО

Директор з виробництва КП «Дрогобичводоканал»

_____________ Денека Олег

  1. СЛУЖБА ЗБУТУ

Начальнику

КП “Дрогобичводоканал”

Роману ШАГАЛІ

прізвище_______________________

мешк. міста/ села________________

вулиця _______________________

особ. рахунок ___________________

телефон _______________________

З А Я В А

  1. Прошу Вашого дозволу встановити лічильник води в квартирі/будинку.
  2. Прошу прийняти на облік лічильник води після виконання монтажних робіт згідно з отриманою схемою водомірного вузла. Роботи виконані ________________________________________________.

(назва ліцензованої організації, яка виконала монтажні роботи з встановлення водомірного вузла)

Копія паспорта лічильника додається.

” ___” ____________ _____ .                                   ___________ / підпис /

Заборгованість на _________ ____р. становить _________ грн.

Кількість осіб__________

Норма споживання __________

________________________

Договір ________________  (укладено/не укладено)

Тип будинку: будинок, квартира (обране підкреслити).

Ви якимось чином пошкодили пломбу на лічильнику або на водомірному вузлі чи випадково виявили її пошкодження. Хід Ваших дій:

  • необхідно терміново звернутися до служби збуту КП “Дрогобичводоканал” та написати заяву про факт несанкційованого пошкодження пломби. У заяві обов’язково потрібно вказати причину цієї неприємності;
  • чекати працівника водоканалу, який задокументує останній показник засобу обліку води. Після цього споживач зобов’язаний здійснити позачергову повірку засобу обліку води (коштом споживача) та подбати про його повторне пломбування. При повірці лічильника фахівці визначать наявність незаконного втручання в роботу вимірювального приладу, якщо таке було.

Наполегливо не рекомендуємо приховувати факт пошкодження пломбування на лічильниках, оскільки надалі (при виявлені цих обставин в ході чергової/позачергової перевірки) споживачеві буде здійснений перерахунок за нормою (в межах позовної давності).