Коли воду крадуть з криниці

КП “Дрогобичводоканал” в черговий раз посилило рейди з перевірки споживання послуги. Дзвінком до активізації у цьому напрямку послужили зафіксовані непоодинокі випадки зловживань серед споживачів. Винахідливістю і зухвальством вражає виявлений спосіб крадіжки води: власні порожні криниці деякі абоненти примудряються наповнювати з водопроводу. Застукані на нечесній справі, зазвичай, відхрещуються від претензій водоканалівців і використовують різні варіанти, аби уникнути покарання.
“Якщо не допомагає вмовляння, задіюють метод атак і погроз”, – свідчать про майже однакові сюжети з елементами драми представники підприємства, які виявляли крадіжки. Коли йдеться про махінацію з криницею, то кардинально змінити наступальну тактику крадія можуть пред’явлені результати лабораторного дослідження з підтвердженням, що виявлена у криниці вода є водопровідною. Лише після цього залізного аргумента порушнику не залишається нічого іншого, як сумирно визнати провину.
Криничні махінації поширені як у Дрогобичі, так і селах, що живляться з мережі Дрогобицького водоканалу.
“Шанс бути непокараним у таких споживачів практично зводиться до нуля, – каже начальник служби збуту Роман Яджак. – Спеціалісти нашої служби ведуть постійний ретельний аналіз споживання усіх абонентів. Надто низький показник споживання води – перша ознака того, що, ймовірно, перед нами крадій. Проте поширені випадки, коли зловживання потрібно ще довести. Потенційні порушники автоматично потрапляють у так званий чорний список, тобто перебувають під загостреною пильністю з нашого боку до моменту, коли ми назбираємо тверду доказву базу, аби вивести нечесного споживача на чисту воду”.
До спекуляцій із споживанням, вивели із службового досвіду аксіому працівники служби збуту, найчастіше вдаються небідні за соціальними мірками люди. Натомість випадки крадіжок води серед тих, чиї фінансові доходи досить скромні, трапляються значно рідше.