На зиму Дрогобицький водоканал підсилить резерв п’ятьма свердловинами

Минулого тижня на одній із свердловин водозабору “Гірне” КП “Дрогобичводоканал”встановлено новий глибинний насос. У рамках підготовки до зими Дрогобицький водоканал такі насоси встановить на п’яти свердловинах. Підприємство підсилює резерв свердловинного фонду, аби утримати виробничу потужність у холодну пору року, коли кількість води у водоносних горизонтах зменшиться.

img_0179 img_0178

img_0196 img_0181

img_0194 img_0197

Загалом Дрогобицький водоканал на Гірнянському водозаборі експлуатує 24 свердловини, щоденно для добування потрібного об’єму води залучені 9-10. Наявний резерв дозволяє експлуатувати свердловини на максимальній відстані і забезпечує добування води рівномірно по усій площі водозабору відповідно до технологічної схеми, розробленої Геологічним товариством України Львівського виробничого підприємства “Надра”.

Кілька років тому підприємство зробило поступ у бік наближення до модернізації, перевівши шість свердловин на водозаборі “Гірне” на дистанційне керування. Запроваджена диспетчеризація дещо полегшила роботу працівникам насосної станції: вмикати і вимикати ці шість свердловин вони можуть сидячи за комп’ютером у адмінкорпусі насосної станції.

Відкриваючи водяний кран і не будучи фахівцем з водопостачання, немислимо уявити, яким довгим і технологічно складним є шлях транспортування головного життєдайного елементу.

Перший підйом виробничого циклу — це свердловини, розміщені вздовж річки Стрий у Гірному на ділянці протяжністю 3,5 км. Насосна станція — друга ланка, куди потрапляє вода із свердловин. На території станції розташована електрична підстанція, машинний зал з п’ятьма сучасними насосами, які качають воду з двох резервуарів насосної станції об’ємом по 3 тис. куб м кожен до трьох резервуарів води (об’ємом 10 тис. куб м кожен) у Доброгостові, розміщених від Гірного на відстані 24 км. Уже з Доброгостова вода самопливом потрапляє до розподільчих мереж Дрогобича, Трускавця, Стебника”, – описує схему водопостачання начальник насосної станції У Гірному Володимир Галик.

Насосна станція 2-го підйому — місце, де за допомогою спеціальної установки відбувається знезараження води. Для цього призначена окрема будівля — так звана “хлораторна”. Безпосередньо там, на станції, проводиться аналіз води на вміст хлору, рівень якого контролюють та задокументовують щодві години.

img_0166 img_0167img_0168

На комп’ютерному моніторі у Гірному є змога відстежувати об’єм води у резервуарах насосної станції. Належний рівень їх наповнення – перша гарантія того, що споживачі отримуватимуть воду безперебійно і у потрібній кількості. На насосній станції тримають постійний зв’язок з диспетчерською службою підприємства, яка сигналізує про виникнення будь-яких порушень у режимі водопостачання. Після отримання такого сповіщення у Гірному залучають додаткову технічну потужність: для накачування води вмикають додатковий насосний агрегат чи за потреби –  додаткову свердловину. Зазвичай порушення спричинене неплановим збільшенням споживання води. Відчутно на режимі водопостачання Дрогобича позначається, коли Трускавецький водоканал без попередження збільшує обсяги споживання води з Гірнянського водозабору.