Водоканалу законодавством заборонено безкоштовно ремонтувати мережі, які у нього не на балансі


Чи відомо вам, що не всі водопровідні та каналізаційні комунікації перебувають на балансі КП “Дрогобичводоканал”?

Згідно з п.1.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань ЖКГ України 27.06.2008 №190, водоканал не має права обслуговувати мережі, які не перебувають у нього на балансі. Дуже часто саме це стає причиною непорозумінь із споживачами, які зіткнулися з проблемою ремонту водопровідних та каналізаційних мереж і, замість правильного сприйняття ситуації, виливають шквал обурення. Аби цього уникнукати пропонуємо прочитати це роз’яснення.

Водоканал не відповідає за всі мережі. А хто ж тоді за них відповідає?
За підрахунками підприємства, загальна протяжність водопровідних мереж становить більше як 350 км і тільки 232 км мереж – на балансі підприємства. Саме витрати на обслуговування мереж, що перебувають на балансі підприємства, передбачені в тарифі.
При будівництві нових житлових будинків або інших об’єктів, нові водопровідні мережі будуються згідно з робочим проектом. Побудовані мережі мають відповідати ЗУ “Про регулювання містобудівничої діяльності”, Правилам технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України .
Водопровідні мережі, збудовані власним коштом споживачів, на баланс водоканалу в переважній більшості не передавалися. Особливо ця тенденція поширена у приватному секторі. У Дрогобичі є такі цілі квартали, зокрема, у районі вулиць Горішня Брама, Завіжна, Київська, Львівська, Павлика, мікрорайон Нової Волощі та інші. У не меншому масштабі наявна ця проблема у Стебнику. Йдеться про Солець, Копець, мікрорайон Панської Гори. На балансі водоканалу також не перебувалють водопровідні мережі усіх сіл регіону, де наявне централізоване водопостачання.
Поки мережа працює справно, то й все начебто добре. Але, як відомо, більшість мереж є в аварійному стані. Тому аварії на водопроводах виникають досить часто. Багато наших споживачів ніколи не ставлять собі питання про власність мереж. Не до кінця розуміють, що лінією розмежування є не їхній паркан, а точка підключення до водопроводу, який обслуговує водоканал.
Хто ж ремонтує мережу, яка не є на балансі водоканалу
За зверненням споживача роботи може виконати спеціалізована організація, яка має дозвіл на виконання робіт з обслуговування водопровідних мереж, або водоканал за окремим додатковим договором.
Порядок дій представників водоканалу, коли при виїзді на аварію з’ясовується, що мережа не на балансі підприємства
Якщо мережа не на балансі КП “Дрогобичводоканал”, підприємство ліквідовує витік, щоб передусім не допускати марних втрат води. Ці роботи мав би оплачувати споживач. Однак споживачі з цим не погоджуються. У випадках, де водопроводи не підлягають ремонту, КП “Дрогобичводоканал” відмикає їх від комунальної мережі, скеровуючи власнику припис з вимогою провести заміну власним коштим.

За що ж платить споживач водоканалу?
Часто у конфліктних ситуаціях нам дорікають: «А за що ж тоді ми вам платимо ?». Кошти, які ви сплачуєте водоканалу згідно з тарифом – це оплата за підготовку питної води, її транспортування до ваших домівок, відведення та очистку стоків. Водоканал є ліцензіатом НКРЕКП, яка повністю регламентує фінансово-господарську діяльність підприємства. У структурі тарифу кошти передбачені лише на ремонт тих комунікацій, які перебувають у господарському віданні підприємства.

КП “Дрогобичводоканал” може приймати на баланс мережі
Мережі можуть бути передані водоканалу на баланс, згідно з відповідним рішенням органів місцевого самоврядування. Підприємство приймає мережі лише у технічно справному стані.